Türkiye'nin Girişim Keşif Platformu

OTSİMO

OTSİMO
Bu yazıya oy ver

Otizmli çocuklar için ücretsiz ve özel eğitim!

Otsimo Uygulaması Nedir?

Hasan Zafer Elcik ve Sercan Değirmenci tarafından Eylül 2015 de kurulan Otsimo, otizmli çocuklara kaliteli ve yoğun bir eğitimi Tablet bilgisayarlar aracılığıyla veren kaliteli bir uygulamadır.

Otizm eğitiminin pahallı olması sorununu çözme amacı olan Otsimo bunu başarma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Otsimo’nun Özellikleri Nelerdir?

Otsimo , otizmli çocuklara ücretsiz bir şekilde oyunlar ile eğitim vermektedir.Ailelere ise çocukların veri analizlerine göre kontrol imkanı sunmaktadır.

Aile ve Çocuk olmak üzere iki farklı uygulaması bulunan Otsimo, çocuklara oyun ve eğitim ile ilgili mataryeller sunarken. Aile uygulamasında analizler ve çocuklarını nasıl eğitmesi gerektiğini söyleyen analizler sunmaktadır.

Oyunlar çocukların başlarında biri beklemeden dahi oynayabilir ve kendi kendilerine öğrenilebilir şekilde tasarlanmıştır.Bu özellik sayesinde eğitim masrafları azalmıştır.

Tablet kullanımını ön plana alan Otsimo, her çocuk gibi otizmli çocuklarında tabletlere daha ilgili olduğunu görmüş ve eğitim sürelerini normal bir otizm eğitiminin 4-5 katına çıkararak 50 dakikayı yakalamıştır.

Otsimo Girişim Skoru

Kardeşinin ihtiyacından yola çıkan bir girişim olan Otsimo , otizmli çocukların eğitimi gibi çok ince ve önemli bir konuyu ele alması bakımından tüm inovasyonlardan ayrı tutulması gerekilen bir girişim.

Proje olarak ve fikir olarak muazzam olan Otsimo , aldığı desteklerle de bunu gösteriyor.Yenilik ve girişimlerin teknolojinin dip kuyusuna bu kadar gömüldüğü piyasada , böyle naif bir konuyu teknolojiyle birleştirmek etkileyici ve Türkiye açısından çok önemli.

Ziyaret Et
Otsimo Uygulaması Nedir? Hasan Zafer Elcik ve Sercan Değirmenci tarafından Eylül 2015 de kurulan Otsimo, otizmli çocuklara kaliteli ve yoğun bir eğitimi Tablet bilgisayarlar aracılığıyla veren kaliteli bir uygulamadır. Otizm eğitiminin pahallı olması sorununu çözme amacı olan Otsimo bunu başarma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Otsimo'nun Özellikleri Nelerdir? Otsimo , otizmli çocuklara ücretsiz…

Girişime Genel Bakış

Girişim Fikri - 10
Eğitim Kalitesi - 9.4

9.7

Muhteşem

Otsimo İncelemesi ve puan değerlendirmesi

Kullanıcı Oyu: 0.9 ( 1 votes)

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading...